CNC, CAD, CAM, PLC tanfolyam

Fórum - Edgecam - Siemens 840 D / Shopp Mill funkcioval. + EdgeCam

Gondoltam megosztom a kollegakkal amit az elmult ket napban szivtam...Hatha mas nem jar igy :)

Ez leginkabb elöfordulasi eselykent uj edgecam program vasarlasakor vagy uj prost beallitasakor jelentkezhet.
A következö volt a problema..

Akarmilyen opcioval adtam ki az programot ertem ezallat lancolt , körkörös , etc.. megallt 2 perc mulva körpozicionalasivegpont hibaval.

Hosszas telefonalgatas utan kiderült hogy a következö a helyes.

Alapbeallitaskent a siemens gepeknel a türes tul finomra van allitva! Ket parameter-t at kell irni.

Csak olyan kezdjen bele aki tudja is mit csinal...!!!! Tovabba geptipusok -tol függöen elterö lehet de az opciok ugyanazok.

Sorban...

Geptipus : Spinner MVC-1100

1. Biztonsagi kulcs 3 as helyzetbe.
2. CNC ISO MOD.
3. Menü select
4. IBN
5. Maschine daten.
6. Kanal MD
7. Suchen : parameter 21000
parameter 21010

Mind a kettö parameter a körinterpolacio türesert felelös. Mivel elsö körben nem engedi atirni igy ...

8. Reset es a T- együttes lenyomasaval feloldodik a zar.

9. parameter 21000 : 0.01 eredeti ertek. 0.05 re nyugodtan at lehet irni.
parameter 21010 : 0.001 eredeti es szinten nyugodtan 0.01 re lehet modositani.

Es csodak csodajara.... nincs hiba többe,es minden funkcioval kiadhato a szerszampalya.

Hozzászólások

avatar
TRibor
2013-04-09 15:59
Szia,

Annyival egészíteném ki, hogy ez a probléma minden vezérlőn előfordulhat a különböző tűrések és kerekítések miatt. Gyakran akkor fordul elő, ha R-el van a kör programozva, de néha IJK-s programozás mellett is bele lehet futni.
Többnyire mint ahogy te is leírtad paraméterek módosításával eddig mindig meglehetett oldani ezt a hibát.


Üdv.: Tibi

Hozzászólás írása

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Duális
Ügyfélfogadási idő

Személyes ügyfélfogadás, csak telefonos egyeztetést követően!

Kapcsolat

Név: NCT Akadémia Nonprofit Kft.
Cím: 1148 Budapest, Fogarasi út 7. földszint
Elérhetőség az alábbi telefonszámon: +36 30 242 53 45

Kulcsszavak
Facebook oldalunk