CNC, CAD, CAM, PLC tanfolyam

Fórum - Edgecam - Szerszámtár Hiba (2014 R2)

Üdv. Lenne egy ilyen problémám. Telepítés vége felé ezeket dobta fel(lásd a csatolt képen), természetesen a szerszámtár zéró, meg se nyitja. Korábban Win7 x64 -et használtam, most 8.1 x64 -en ez fogad. Köszöntem előre is a segítséget.

Hozzászólások

avatar
nemethtono
2014-11-14 18:13
8.1-re tettem fel én is annó az edge cam-e, el sem akart indulni, majd vissza tettem egy win 7-et és gond nélkül lehetett használni. Felejtsd el a 8.1-t nem hiába lett belőle ilyen hamar kifutó termék :)
avatar
6061
2014-11-14 18:28
Hát ez nem így megy hogy csak átváltok, ez a 8.1 eredeti a 7 meg hát(..) nem fogok visszaállni maradjunk annyiban :lol: , szóval ez nem megoldás számomra. De köszi a helpet.
avatar
nemethtono
2014-11-15 14:40
Te tudod, bár még az eplm sem ajánlja a win 8..1 -et az edge camnek :)
Esetleg egy másik megoldás: ajánlom figyelmedbe a vmware workstation nevű programot, mellyel ablakban futatható másik op rendszer és persze azon belül sok más program, persze csak ha van elég erő forrásod is hozzá, vagy rakd fel a win7-t a win 8 mellé mint duális rendszer és a gép indulásakor kiválaszthatod mikor melyikkel szeretnél bibelődni :)
avatar
drobi
2014-11-15 15:36
Mióta megjelent a Win8.1, azóta használom az Edgecamet gond nélkül.
Itt is volt hasonló probléma, nézd meg kérlek:
http://akademia.nct.hu/hu/cnc_cad_cam_forum/edgecam/119-edge-cam-telep%C3%ADt%C3%A9s
avatar
nemethtono
2014-11-15 15:43
Ismerős a fórum :) Nekem akkor a win7 telepítés oldotta meg a problémát. Azóta nem használok win8.1-et :)
avatar
6061
2014-11-15 17:01
Kipróbáltam, nem segít. Amikor megpróbálok belépni beállításokba olyankor meg kidobja WMTAdmin működése leállt.(ezt csak most vettem észre) :silly:
avatar
ZiZi89
2014-11-18 11:15
Szia!

Nekem origi win 8.1 van minden megfelelően működik, én már meg is kedveltem.

Szerintem valami kiakasztotta az SQL-t, valami frissítés, volt feltelepítve edgecam 2014R1?

Minden esetre a következőket próbálnám meg, ha már meggyőződtél róla, hogy rendszergazda jogokkal rendelkezel a gépen.
1.) A telepítés idejére kikapcsolnám a következőket, vírusírtó, tűzfal illetve az UAC-t(felhasználói fiókok felügyelete) csatolok egy képet. Majd Edgecam-et, újra telepít.
2.) Abban az esetben a fenti nem segít, akkor le kell szedni az összes SQL-t a gépről. (érdemes biztonsági másolatot készíteni pl, ha már volt fent 2014R1 akkor a szerszámtárról) Ha van esetleg Solid Edge Standard Parts felrakva, akkor azt is újra kell majd rakni. (mert az is SQL-n van)
Mit is kell leszedni? (Program eltávolítás: Microsoft SQL Serverek, valamint az SQL browser)
3.) Ha ezután sem működik, akkor az SQL szervered nem fut, automatikusan windows indulása során ezt kell bekapcsolni, mellékelek egy képet SQL ezekkel a beállításokkal működik.

Remélem segítettem.

Üdv:
Z

Hozzászólás írása

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Duális
Ügyfélfogadási idő

Személyes ügyfélfogadás, csak telefonos egyeztetést követően!

Kapcsolat

Név: NCT Akadémia Nonprofit Kft.
Cím: 1148 Budapest, Fogarasi út 7. földszint
Elérhetőség az alábbi telefonszámon: +36 30 242 53 45

Kulcsszavak
Facebook oldalunk