CNC, CAD, CAM, PLC tanfolyam

Fórum - NCT - 201M ORSÓ FORDULTSZÁMINGADOZÁS hiba (kb mp-ként)

201M ORSÓ FORDULTSZÁMINGADOZÁS hiba (kb mp-ként) :blink:

Hozzászólások

avatar
Drew
2016-05-15 21:00
Üdv!

A téma címe ugyan beszédes, de magáról a problémáról nem tudunk meg többet a leírtak alapján. Mivel a motort nem lehet egy adott sebességen működtetni vagy épp mérni ezt az adott sebességet (hasonlóan ahhoz ahogy a hűtőgép sem mindig a beállított hőfokot biztosítja), ezért a fordulatszám számlálója ugrál a programozott fordulathoz képest pár fordulattal, ez normális. Ehhez a részhez nem igazán értek.

Amennyiben a probléma súlyos (például több százakat ugrál), megkérlek biztosíts több információt a problémárol, hogy segíthessünk megoldásában.

Üdvözlettel:
Drew
avatar
BisopH
2016-05-15 23:02
Hiba jelzést ad és nem tudom tovább futtatni a programot csak törlés M3 ,ciklus START után.
MEg áll futtatás közben az egész.
avatar
Drew
2016-05-15 23:35
Így már kicsit érthetőbb a probléma, köszönöm!
Tudom ajánlani az alábbi linket, azon belül a G25/G26-ra vonatkozó részeket. Gyanítom, hogy ezen részek segítségével könnyen kideríthető a probléma forrása.

Programozási leírás

Kezdésnek lekérném, hogy jelenleg milyen beállítások vannak érvényben (ha minden igaz ezt megtehed úgy, hogy #100=#5001, majd #101=#5002, stb. DE csak akkor, ha a #100-as paramétereket amúgy nem használjátok). Ezeket leellenőrizve kiderülhet, hogy esetleg az egyik paraméter rosszul van beállítva, mely esetben be kell állítani a helyes értéket.

Sajnos ilyen problémával még nem találkoztam, így csak remélni tudom, hogy a fent leírtak alapján sikerül megoldani a problémát!

Üdvözlettel:
Drew
avatar
drobi
2016-05-16 07:32
A hiba szimulátoron vagy valódi gépen jött elő?
Nagyon nem mindegy. :)

Hozzászólás írása

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Duális
Ügyfélfogadási idő

Személyes ügyfélfogadás, csak telefonos egyeztetést követően!

Kapcsolat

Név: NCT Akadémia Nonprofit Kft.
Cím: 1148 Budapest, Fogarasi út 7. földszint
Elérhetőség az alábbi telefonszámon: +36 30 242 53 45

Kulcsszavak
Facebook oldalunk